Zimski športi

AVDIO: Prevc: Potreboval sem nekaj časa, da se privadim na skakalnico

Nižnij Tagil, 13. 12. 2014 17.45 |

Norvežan Anders Fannemel je zmagovalec tekme svetovnega pokala v smučarskih skokih v Nižnijem Tagilu. Drugi je bil Avstrijec Gregor Schlierenzauer, tretji pa Nemec Severin Freund. Najboljši Slovenec je bil Peter Prevc na petem mestu, s sedmim pa se je izkazal tudi Matjaž Pungertar.

V finalu je nastopilo pet Slovencev, najboljši med njimi je bil tudi tokrat Peter Prevc, ki je bil po polovici tekme na šestem mestu, v finalu pa je napredoval na peto.

Matjaž Pungertar, ki je v kvalifikacijah skakal z izposojenimi smučmi reprezentančnega kolega Jurija Tepeša, ker so njegove ostale v Carigradu, je danes s svojimi pokazal še boljšo predstavo ter zasedel končno sedmo mesto in s tem prvič v karieri končal v najboljši deseterici.

Tik za najboljšo deseterico sta končala Robert Kranjec, ki je v finalu s 14. napredoval na končno 11. mesto, ter Jernej Damjan, ki je bil 12. Med dobitnike točk se je uvrstil tudi Tepeš, ki je s 26. napredoval na končno 22. mesto.

Peter Prevc
Peter Prevc FOTO: Damjan Žibert

V slovenski reprezentanci sta tako brez finalnega nastopa na šesti posamični tekmi sezone, ki so jo izpustili številni najboljši skakalci, med drugimi tudi številka 1 in 2 v skupnem seštevku svetovnega pokala Čeh Roman Koudelka in Švicar Simon Ammann, ostala Nejc Dežman na 33. in Anže Lanišek na 39. mestu. Mladi Domžalčan po operaciji palca še nastopa z opornico na desni roki.

Anders Fannemel je prvič v karieri slavil zmago v svetovnem pokalu, s katero si je priskakal tudi rumeno majico vodilnega. Drugi je bil danes Avstrijec Gregor Schlierenzauer, ki je minuli vikend v norveškem Lillehammerju slavil rekordno 53. zmago v svetovnem pokalu, danes pa je za 54. zaostal za 5,8 točke, tretji pa Nemec Severin Freund (254,9).

V skupni razvrstitvi svetovnega pokala zdaj vodi Fannemel s 350 točkami, na drugem mestu pa je po novem Prevc, ki jih je s šestimi tekmami sezone zbral 294. Najboljša dva pred današnjo tekmo Koudelka (290 točk) in Ammann (281) sta zdrsnila na tretje oziroma četrto mesto.

1. Anders Fannemel (Nor) 263,1 točke (132,0/133,0 m)
2. Gregor Schlierenzauer (Avt) 257,3 (129,0/133,0)