Dugonjič napovedal medaljo

Ljubljana, 08. 12. 2011 18.57 |

Slovenski plavalci so nad pričakovanji začeli letošnje evropsko prvenstvo v 25-metrskih bazenih na Poljskem in si priplavali kar štiri nastope v petkovih finalih.

Damir Dugonjič
Damir Dugonjič FOTO: Reuters

Najbližje odličju je Damir Dugonjič, ki se je na 100 prsno kot četrti uvrstil med finaliste stare celine, že v predtekmovanju pa je dosegel tretji izid dneva.

Formo stopnjuje tudi ilirijan Peter Mankoč, lani dobitnik medalje na 100 delfin, ki je nadgradil dosežek iz predtekmovanja in se z 51,23 kot šesti uvrstil v finale, presenečenje dneva pa je bil še drugi osebni rekord Radovljičana Robija Žbogarja na tej razdalji, ki se mu je nasmehnila tudi fortuna, saj se je na prvenstvu, ki poteka na desetih progah, kot deveti prebil v boj za letošnje plavalne krone v Evropi.

Četrta slovenska finalistka je triglavanka Anja Čarman, ki je na 100 hrbtno dvakrat prebila mejo 59 sekund, dosežek 58,54 pa je zadostoval za sedmi dosežek polfinala.

Drugi plavalec Triglava Emil Tahirovič je v polfinalu nizal napako za napako in z 1:00,60 pristal na 19. mestu, v polfinalu na 50 prsno pa je solidno nastopila Tjaša Vozel, ki je v prvi disciplini dneva z 31,88 tekmovanje končala na 18. mestu.