Zimski športi

Dorin Habertovi zlato še v zasledovanju, Malijeva na 20. mestu

Kontiolahti, 08. 03. 2015 16.43 |

Francozinja Marie Dorin Habert (30,07,7/3) je na svetovnem biatlonskem prvenstvu v Kontiolahtiju po sprintu zmagala še v zasledovanju. Andreja Mali, osma na sprinterski tekmi, je zasedla 20. mesto.

Kljub trem kazenskim krogom je za 15,3 sekunde prehitela Nemko Lauro Dahlmeier (2 kazenska kroga) in za 31,6 v soboto srebrno Poljakinjo Weroniko Nowakowska-Ziemniakovo (3). Edina slovenska predstavnica Andreja Mali (+ 2:38,1/4) je z osmega nazadovala na 20. mesto.

V končnem razpletu je imela Poljakinja Nowakowska-Ziemniak izredno srečo, saj je bila še po zadnjem streljanju četrta, v zadnjem krogu v smučini pa se ji je nasmehnila sreča, ko je padla Rusinja Jekaterina Šumilova, kar je Poljakinja izkoristila za osvojitev nove medalje. Biatlonce v Kontiolahtiju zdaj čakata dva prosta dneva, v sredo pa se bodo ženske pomerile na najdaljši 15-kilometrski tekmi.