Zimski športi

Domačemu asu Jansrudu zmaga in mali kristalni globus

Kvitfjell, 08. 03. 2015 11.24 |

Alpski smučarji so v norveškem Kvitfjellu po smukaški opravili še z superveleslalomsko preizkušnjo. Zmagal je Norvežan Kjetil Jansrud, ki je poleg tega osvojil še mali kristalni globus v tej disciplini. Kline je zasedel 20. mesto.

Za Kjetila Jansruda je bila to deveta zmaga v svetovnem pokalu, še posebej "sladka", ker jo je osvojil pred svojimi navijači. Drugi je bil Avstrijec Vincent Kriechmayr, tretji pa Kanadčan Dustin Cook. Postavitev proge je bila zelo selektivna in veliko, tudi tistih najboljših tekmovalcev (Theaux, Reichelt, Mayer) je odstopila. Najboljši Slovenec je bil Boštjan Kline, ki se je iz ozadja, s startno številko 45, zavihtel na 20. mesto. Kline je za Jansrudom zaostal 1,88 stotink sekunde za prve superveleslalomske točke v tej sezoni. Klemen Kosi je bil prepočasen za trideseterico. Tekmo je končal na 32. mestu (+ 2,63), Rok Perko pa je odstopil in sezono končal brez ene točke na svojem računu. Tako kot v smuku tudi v superveleslalomu na finalu v Meribelu ne bo slovenskih predstavnikov v moški konkurenci.

Jansrud, ki je bil na smuku na domačem prizorišču le sedmi, je po razočaranju na svetovnem prvenstvu v Vailu/Beaver Creeku, ko je ostal brez zlate kolajne, vendarle osrečil domače navijače.  Jansrud je z novimi stotimi točkami postal zmagovalec letošnje posebne superveleslalomske razvrstitve. Drugouvrščeni Italijan Dominik Paris, danes četrti, zaostaja že 123 točk. Jansrud je z zmago pred veleslalomom in slalomom za 54. pokal Vitranc nekoliko zmanjšal zaostanek za Marcelom Hirscherjem, ki pa pričakuje, da bo prav v Kranjski Gori naredil odločilno razliko. Avstrijec ima na zalogi 52 točk pred norveškim izzivalcem za veliki kristalni globus. Na sporedu je še šest preizkušenj.