Zimski športi

Dahlmeierjeva dobila olimpijsko generalko, šprinterski polom Slovenk

Pjeongčang, 02. 03. 2017 14.03 |

Nemka Laura Dahlmeier nadaljuje serijo zmag v tej sezoni svetovnega pokala v biatlonu. Svetovna prvakinja je na prvi tekmi po SP slavila tudi v sprintu na olimpijski generalki v Pjeongchangu, kjer je za osem sekund ugnala Norvežanko Tiril Eckhoff in za 41 Francozinjo Anais Chevalier, vse tri pa so zadele vseh deset tarč.

Petkratna svetovna prvakinja Laura Dahlmeier je z osmo zmago v sezoni in 15. v karieri naredila pomemben korak k osvojitvi skupnega seštevka svetovnega pokala. Njena glavna tekmica Čehinja Gabriela Koukalova je bila v Južni Koreji le 21. in prednost Nemke, ki je doslej osvojila 963 točk, je narasla na 86 točk, bržkone pa jo bo še povečala na sobotnem zasledovanju, kjer bo 23-letna Nemka tekmo začela 1:43 sekunde pred lansko zmagovalko svetovnega pokala.

Laura Dahlmeier.
Laura Dahlmeier. FOTO: AP

Slovenski tabor je doživel pravi polom, saj sta obe tekmovalki končali v zadnji četrtini nastopajočih in ostali brez zasledovanja. Teja Gregorin, ki je presenetila na SP s petim mestom v zasledovanju, kar je njena edina vidna uvrstitev v sezoni, ter nato osvojila naslov vojaške svetovne prvakinje pred tednom dni v Sočiju, je bila na progi, kjer je leta 2009 Sloveniji priborila prvo medaljo na svetovnih prvenstvih, 75., Anja Eržen pa 84. Obe sta zgrešili pet od desetih tarč.