Zimski športi

Casse na treningu v Kitzbühlu hitrejši od favoritov; Vonnova potrdila dominacijo, Štuhčeva 9.

Kitzbühel, 21. 01. 2016 14.19 |

Italijan Mattia Casse je bil presenetljivo najhitrejši na drugem treningu smuka za svetovni pokal v Kitzbühlu. Italijan, ki v svetovnem pokalu v smuku še nikoli ni bil boljši kot 18., v superveleslalomu pa je bil v tej sezoni že četrti, je za 34 stotink sekunde premagal rojaka Christofa Innerhofferja, tretji je bil Avstrijec Vincent Kriechmayr.

Vodilni v smukaški razvrstitvi Norvežan Axel Lund Svindal, ki na najbolj cenjeni smukaški progi še čaka prvo zmago, je dosegel šesti čas (+1,29). Od Slovencev je bil najhitrejši Andrej Šporn, z zaostankom dveh sekund in 37 stotink se je uvrstil na 31. mesto, Boštjan Kline je bil 44. (+3,79), Martin Čater 48. (+4,02), Miha Hrobat pa 57. (5,58). Klemen Kosi ni nastopil. V Kitzbühlu bo jutri na sporedu alpska kombinacija, v soboto smuk, v nedeljo pa še slalom.

Vonnova je potrdila primat v hitrih disciplinah tudi na prvem treningu v Cortini. FOTO: AP

Štuhčeva deveta na treningu, najhitrejša Vonnova
Slovenska alpska smučarka Ilka Štuhec je bila na današnjem treningu smuka v Cortini d'Ampezzo deveta. Za najhitrejšo, Američanko Lindsey Vonn, je zaostala 1,74 sekunde. Najbližje Vonnovi je prišla rojakinja Jacqueline Wiles, ki je zaostala 0,28 sekunde, Švicarka Lara Gut pa je zaostala 0,6 sekunde. Sobotni smuk se bo začel ob 10.15, v nedeljo pa bodo tam izpeljali še superveleslalom, ki bo ob 11.30.