Zimski športi

Boe zmagal v Annecyju, Bauer 38.

Annecy, 15. 12. 2013 15.03 |

Norveški biatlonec Johannes Thignes Boe je zmagovalec zasledovalne tekme svetovnega pokala v francoskem Annecyju. Drugo mesto je osvojil Nemec Erik Lesser, tretji pa je bil Rus Anton Šipulin. Edini slovenski predstavnik Klemen Bauer je zasedel 38. mesto.

Ihanec Klemen Bauer se je zelo dobro držal prvo polovico tekme, saj je obe streljanji leže opravil brez napake, ter iz kroga v krog napredoval vse do 32. mesta. Po streljanjih stoje je moral trikrat obkrožiti kazenski krog, bil po zadnjem izhodu iz strelišča že izven štirideseterice, nato pa si je do cilja vendarle izboril 38. mesto in tretje točke svetovnega pokala v tej sezoni.

Klemen Bauer
Klemen Bauer FOTO: Damjan Žibert

"Navkljub rezultatu nastop ni bil slab. Občutki so zelo različni, morda mi manjka še nekaj hitrosti in nekaj natančnosti, saj prikazano še ni bilo dovolj za vidnejše napredovanje. V smučini sem se lahko prebijal naprej in se primerjal s tekmeci, na strelišču pa bo treba storiti korak naprej. Na tretjem postanku mi je šlo dokaj solidno, na zadnjem pa sem se boril za vsako zadeto tarčo. Časa do naslednjih tekem je dovolj in izkoristil ga bom za popravke napak," je napovedal Bauer.

V ospredju je mlajši od bratov Johannes Thignes Boe je znova prikazal odlično predstavo, saj je vodil od starta do cilja in se kljub eni zgrešeni tarči s prepričljivo prednostjo 37,5 sekunde že drugič v dveh dneh zavihtel na najvišjo stopničko. Drugo mesto je osvojil Erik Lesser, ki mu edinemu izmed deseterice ni bilo treba v kazenski krog, na tretje mesto pa je napredoval Anton Šipulin.

Biatlonci se bodo znova potegovali za točke svetovnega pokala po božično-novoletnih praznikih, ko jih bo 3. januarja pozdravil nemški Oberhof.