Zimski športi

Bjoergnovi prolog v Oberstdorfu, Čebaškova 12.

Oberstdorf, 03. 01. 2015 12.39 |

Norveška smučarska tekačica Marit Bjoergen je z zmago začela novoletno turnejo. V Obertstdorfu se je izkazala tudi Alenka Čebašek, ki je ciljno črto prečkala z 12. mestom, Lea Einfalt pa je bila 30.

Marit Bjoergen
Marit Bjoergen FOTO: Reuters

Norveška smučarska tekačica Marit Bjoergen je najboljše začela letošnjo novoletno turnejo Tour de Ski. Bjoergnova je zmagala na prologu v Oberstdorfu in si s tem priborila še dodatnih 15 sekund prednosti pred nedeljsko drugo etapo. Druga je bila z zaostankom 10,7 sekunde njena rojakinja Heidi Weng, tudi tretja je bila Norvežanka - Ragnhild Haga.

Dobro je na treh kilometrih v prosti tehniki nastopila slovenska predstavnica Alenka Čebašek, ki je z zaostankom 21,3 sekunde zasedla 12. mesto. "Sem zadovoljna z začetkom Toura, proti koncu me je sicer pobralo, res sem dala maksimum od sebe, vesela sem, da sem naredile dober rezultat. Proga je bila zelo težka, tako da so noge komaj zdražale. Čeprav se pred tekmo niti nisem dobro počutila, upam, da bo v nadaljevanju šlo še bolje," je povedala Čebaškova.

Druga slovenska predstavnica Lea Einfalt je bila 30. (+32,5).