Zimski športi

Wiererjeva do zmage, Gregorinova (šele) 39.

Östersund, 03. 12. 2015 18.48 |

Italijanka Dorothea Wierer je zmagovalka prve posamične tekme biatlonk v svetovnem pokalu 2015/16. Wiererjeva je v Östersundu na 15 kilometrov zadela vseh 20 tarč. Najboljša Slovenka je bila Teja Gregorin, ki je zgrešila tri tarče, zaostala 4:32,7 minute in osvojila 39. mesto.

Teja Gregorin
Teja Gregorin FOTO: SZS

Drugo mesto je osvojila Francozinja Marie Dorin Habert, ki je z dvema zgrešenima streloma za Italijanko zaostala za 14,1 sekunde. Tretja je bila Ukrajinka Olena Pidhrušna, ki je bila na strelišču 100-odstotna, zaostala pa je 37,8 sekunde. S tem je še lani glavni trener slovenske reprezentance Uroš Velepec, ki v novi sezoni vodi Ukrajino, že prišel do prvih stopničk.

Druga najboljša Slovenka je bila Andreja Mali, ki je pokrila 18 od 20 tarč, z zaostankom 6:00,7 minute je osvojila 58. mesto. Anja Eržen je mimo poslala pet strelov, z zaostankom 8:07,4 je bila 77., Urška Poje je bil nenatančna štirikrat, zaostala 9:50 minute, kar je bilo dovolj za 90. mesto. "Ni takšnega zadovoljstva, kot smo si ga želeli. Edina je dober rezultat naredila Teja Gregorin. Škoda prvih treh zgrešenih strelov. Drugače bi lahko bil rezultat boljši. Veseli me, da je osvojila prve točke, kar je pomembno za naslednje tekme, ko bo lahko izbirala skupino. Ostala dekleta so končala na povprečnem položaju," je nastope slovenskega kvarteta ocenil glavni trener Tomaš Kos.

Svetovni pokal v Östersundu se bo nadaljeval v soboto, ko se bodo moški pomerili v sprintu na 10 km, ženske pa v sprintu na 7,5 km.