Zimski športi

AVDIO: Martin Fourcad svetovni prvak, Faku zgrešena strela odnesla vrhunski izid

Kontiolahti, 12. 03. 2015 16.38 |

T.Š./N.P.
0

Na Finskem je bila na sporedu biatlonska tekma svetovnega prvenstva., tekmovalci so se pomerili na 20-kilometrski posamična preizkušnji. Zlato medaljo je osvojil Francoz Martin Fourcade, najboljši slovenski biatlonec Jakov Fak je zgrešil dva strela in je zasedel 10. mesto.

Najdaljšo preizkušnjo na biatlonskem svetovnem prvenstvu v moški konkurenci je znova zaznamoval vodilni tekmovalec v svetovnem pokalu Martin Fourcade. Francoz je zgrešil en strel, vendar je na 20-kilometrski preizkušnji ugnal vso konkurenco in si priboril zlato odličje. Srebrno odličje je šlo v roke Norvežanu Eriku Svendsnu, ki je zadel vse tarče (+20.9/0), bronasti je bil Čeh Ondrej Moravec z enim zgrešenim strelom (+40.5/1).

Najboljši slovenski tekmovalec je bil znova Jakov Fak, ki je bil po treh streljanjih še v igri za odličja, a je zgrešil en strel na četrtem strelskem postanku. Fak je odlično začel, prvo streljanje opravil brezhibno in bil na 3. mestu, pri drugem streljanju je zgrešil enkrat in dobil časovni pribitek in je zdrsnil na 14. mesto. Znova je bil v izvrstni tekaški formi in je zmanjševal zaostanek, znova je bil brez napake na tretjem strelskem postanku in je bil takrat uvrščen na peto mesto. A kot omenjeno je enkrat zgrešil na drugem streljanju stoje in konec je bilo upov o odličj, zasedel je 10. mesto (+1:45.5/2). Klemen Bauer je zasedel 23. mesto (3:06,9/3), med najboljših 40 se je prebil tudi Janez Marič (3:55,9/2) na 32. mestu, Lenart Oblak (10:50,9/6) je bil 101. med 127 tekmovalci na startni listi. "Nastop ni bil povsem po mojih željah, želel sem do medalje. Imel sem težave, nisem se mogel umiriti pri stoječem poloćaju in nisem bil stabilen. Težko je streljati, če se ti trese noga. Boril sem se, dal sem vse od sebe, a sem stoje vsakič zgrešil po eno tarčo," je po tekmi dejal Fak.