Zimski športi

Beat Feuz presenetil konkurenco

Ljubljana, 16. 12. 2011 13.38 |

Tretji letošnji superveleslalom v Val Gardeni za svetovni pokal je prvič v karieri dobil Švicar Beat Feuz. Drugi je bil Američan Bode Miller, tretji pa Norvežan Kjetil Jansrud. Odličen rezultat je uspel Roku Perku, ki se je s startno številko 44. zavihtel na 16. mesto.

Perko je za Švicarjem zaostal 1,31 sekunde. Od petih Slovencev na startu se je novih točk svetovnega pokala veselil le še Gašper Markič na 26. mestu (+1,50). Andrej Šporn še ni našel prave forme in je po povsem ponesrečeni severnoameriški turneji ostal brez točk tudi na prvi tekmi po vrnitvi v Evropo. Superveleslalom je končal pod pričakovanji na 36. mestu (+1,91), Boštjan Kline (+2,34) je zasedel 49. mesto, Andrej Križaj (+2,49) pa je bil 54.

Perko, nekdanji svetovni mladinski prvak v smuku in mladinski svetovni podprvak v superveleslalomu (Bardonecchia, 2005), je v svetovnem pokalu največji uspeh vpisal z dvema 12. mestoma v smuku (2009 in 2010), v superveleslalomu pa je bil pred tekmo v Val Gardeni najvišje 28. v Kvitfjellu januarja 2009. Zaradi močnega vetra so organizatorji nekoliko znižali start, skrajšana proga na slovitem Saslongu pa je bila kot kaže pisana na kožo 26-letnemu Tržičanu, ki je odpeljal svoj najboljši superveleslalom v karieri kljub visoki številki 44 na startu.