Zimski športi

Ana Drev odstopila po vodstvu v prvem teku, zmaga Švicarki Lari Gut

Lienz, 28. 12. 2015 10.33 |

V avstrijskem Lienzu je bil na sporedu peti veleslalom za točke svetovnega pokala v ženski konkurenci v letošnji sezoni. Po prvem teku je vodila slovenska smučarka Ana Drev, a je odstopila v finalni vožnji. Zmagala je Švicarka Lara Gut.

Ana Drev je izvrstno odpeljala prvo veleslalomsko vožnjo v Lienzu.
Ana Drev je izvrstno odpeljala prvo veleslalomsko vožnjo v Lienzu. FOTO: Reuters

Finalna veleslalomska vožnja je bila zelo zanimiva, a ni prinesla zadovoljstva slovenskemu taboru. Zelo dobra je bila v drugi vožnji Tina Weirather, četrta po prvi vožnji, ki se je uvrstila na stopničke, Bremova pa je stopničke zapravila. Lara Gut, druga po prvi vožnji, je bila na koncu hitrejša od tekmovalke iz Liechensteina in je zasedla prvo mesto. Prehitela bi jo lahko še Ana Drev, a je slovenska smučarka odstopila in zmago prepustila Švicarki. Druga je bila Tina Weirather iz Liechtensteina (+0,12), tretja je bila Nemka Viktoria Rebensburg (+0,30).

Slovenska veleslalomistka Ana Drev je s startno številko 11 izvrstno odpeljalal prvo progo na veleslalomski tekmi svetovnega pokala v Lienzu. Druga je bila Švicarka Lara Gut, vodilna smučarka v svetovnem pokalu, ki je zaostala pičli dve stotinki sekunde, na tretjem mestu je bila Avstrijka Eva-Maria Brem, vodilna smučarka v veleslalomskem seštevku svetovnega pokala, ki je zaostala šest stotink. Razlike med najboljšimi petimi smučarkami so po prvem teku izjemno majhne, peta Rebensburgova je za Drevovo recimo zaostajala le 22 stotink sekunde. SIcer je 30-letna Drevova na letošnji tekmi v Courchevelu dosegla najboljšo uvrstitev v karieri, sedmo mesto, v Lienzu je imela možnosti, da bi to mesto še izboljšala.

Lara Gut je zmagovalka veleslaloma v Lienzu.
Lara Gut je zmagovalka veleslaloma v Lienzu. FOTO: Reuters
Gutova je še povečala vodstvo v skupnem seštevku svetovnega pokala, saj je najbližja zasledovalka na točkovni lestvici Američanka Lindsey Vonn odstopila na sredini prvega teka. Za Gutovo je to že 16. zmaga v svetovnem pokalu, Vonnova pa zaostaja 158 točk. Gutova je od Bremove prevzela tudi vodstvo v veleslalomskem seštevku svetovnega pokala.

Na startni listi z 67 tekmovalkami iz 20 držav so bile še tri Slovenke: Katarina Lavtar, Tina Robnik, Meta Hrovat. V drugi vožnji je nastopila Lavtarjeva, ki je bila 29. po prvi vožnji, a je tik pred ciljem druge vožnje odstopila.  Robnikova je odstopila v prvi vožnji, Hrovatova pa je zasedla 35. mesto in ni nastopila v finalni vožnji.