Zimski športi

FOTO in VIDEO: Američanu Ligetyju zadnji veleslalom

Lenzerheide, 15. 03. 2014 13.26 |

Ted Ligety je zmagovalec zadnjega veleslaloma v sezoni. Američan je peto veleslalomsko zmago v tej sezoni v Lenzerheideju osvojil z drugim časom prve vožnje. Drugi je bil Francoz Alexis Pinturault (+ 0,03), vodilni po prvi vožnji Nemec Felix Neureuther (+ 0,26) je pristal na tretjem mestu.

Zanimivo pa se je razpletla veleslalomska sezona. Marcel Hirscher in Ted Ligety sta namreč sezono končala z enakim številom točk, oba sta jih osvojila 560, zaradi večjega števila zmag je mali kristalni globus osvojil Ligety, bron za tretje mesto v razvrstitvi pa je osvojil Alexis Pinturault (458). Olimpijski in svetovni prvak v disciplini Ligety, ki je vpisal še 23. zmago v svetovnem pokalu, 22. veleslalomsko, ni želel na zadnjem veleslalomu prav ničesar prepustiti naključju: "Dobro sem vedel, da so moje možnosti zelo majhne, da so bile razlike majhne in da prednost 50 točk ne pomeni ničesar. Zato sem moral smučati kar se da dobro ter si nisem smel dovoliti neumnih napak. Zelo sem vesel, zmaga in prvo mesto v veleslalomski razvrstitvi je velika nagrada za sezono polno vzponov in padcev."

Ted Ligety
Ted Ligety FOTO: Damjan Žibert

Slovencev ni bilo na startu finala svetovnega pokala v Lenzerheideju. Edini Slovenec z veleslalomskimi točkami v svetovnem pokalu, zbral jih je vsega skupaj osem, je bil Žan Kranjec, ki se je prvič in doslej edinkrat v karieri uvrstil med prvih 30 na veleslalomu v Alta Badii, kjer je bil 23.

1. Ted Ligety (ZDA) 2:15,63 1:08,22 1:07,14
2. Alexis Pinturault (Fra) 2:15,66 + 0,03 1:08,72 1:06,94
3. Felix Neureuther (Nem) 2:15,89 + 0,26 1:08,09 1:07,80
4. Marcel Hirscher (Avt) 2:15,90 + 0,27 1:08,40 1:07,50
5. Roberto Nani (Ita) 2:16,08 + 0,45 1:08,31 1:07,77
6. Fritz Dopfer (Nem) 2:16,27 + 0,64 1:08,24 1:08,03
7. Luca de Aliprandini (Ita) 2:16,35 + 0,72 1:10,00 1:06,35
8. Henrik Kristoffersen (Nor) 2:16,37 + 0,74 1:08,50 1:07,87