Albrecht začel rehabilitacijo
Švicarski alpski smučar Daniel Albrecht, ki je 22. januarja v Kitzbühlu na smukaškem treningu grdo padel, je danes začel intenzivno rehabilitacijo.
Daniel Albrecht (Foto: Reuters)
Rehabilitacija bo trajala nekaj mesecev, so sporočili iz univerzitetne bolnišnice v Bernu. Albrechta so 12. februarja prebudili iz 22. dnevne umetne kome, v kateri je bil od prihoda v bolnišnico po hudem padcu na smukaškem treningu v Kitzbühlu. Če se bo 25-letnik lahko še kdaj ukvarjal z vrhunskim športom, za zdaj še ni znano.
Trenutno potrebuje popoln mir, zato so obiski še vedno omejeni zgolj na njegove najbližje, so še poudarili v vodstvu bolnišnice, kjer Švicar okreva.
Mladi Švicar je letos do padca dvakrat zmagal na veleslalomskih tekmah v svetovnem pokalu, na svetovnem prvenstvu pred dvema letoma v Aareju pa je postal svetovni prvak v superkombinaciji.
Povezani članki
Glasuj
zato Dani pogumno naprej!


















