Zagreb - Sport Line Koper 2:2

Zagreb, 28. 06. 2003 00.00 |

Nogometaši Sport Line Kopra in Zagreba so se v povratnem srečanju 1. kroga pokala intertoto razšli z neodločenim izidom 2:2 (1:0). Koprčani so doma v prvi tekmi slavili z 1:0 in se tako uvrstili v drugi krog.

Koprski nogometaši so z uvrstitvijo v drugi krog najslabšega evropskega klubskega tekmovanja dosegli največji uspeh v zgodovini kluba. V dinamični tekmi so bili v prvem polčasu enakovreden nasprotnik Zagrebu, v drugem polčasu pa se spretno branili in ubranili. Gosti so igrali zelo racionalno, saj so iz treh priložnosti dvakrat zadeli.

Prvi zadetek je padel po obojestranskih zamujenih priložnostih. Trenevski je z 18 metrov iz prostega strela s pravim evrogolom zadel desni kot Pelinovih vrat. Aktivni Džalović je imel takoj za tem priložnost za izenačenje, ko je že izigral Hasiča, toda v zadnjem trenutku je Poljšak žogo izbil v kot.

V nadaljevanju je Hasič v 60. minuti ubranil strel Barišića z bližine, pet minut za tem pa je moral po žogo v mrežo, ko je Džaloviću končno uspelo zadeti. V 70. minuti je Barišić po nepotrebnem v kazenskem prostoru podrl Jakomina, zanesljiv izvajalec najstrožje kazni pa je bil Makedonec Viktor Trenevski. Nekaj upanja je Zagrebčanom vlilo novo izenačenje, ko je podajo slabega Lovreka Brunčević preusmeril v koprsko mrežo. Do konca tekme je Koper vendarle brez večjih težav zadržal ugoden izid in se tako uvrstil v nadaljevanje.