Žolnirjevi zmaga v Moskvi, Drakšič peti

Moskva, 28. 05. 2011 18.31 |

Slovenska judoistka Urška Žolnir je na tekmi za veliko nagrado v Moskvi, ki šteje tudi v kvoto točk za uvrstitev na olimpijske igre 2012 v London, v kategoriji do 63 kg osvojila prvo mesto.

Urška Žolnir
Urška Žolnir FOTO: Damjan Žibert

V finalu je Urška Žolnir z ipponom premagala Munhzajo Cedevsuren iz Mongolije. Žolnirjeva je pot do velikega uspeha tlakovala z zmagami v prvem krogu nad Francozinjo Margaux Pinot, v drugem Venezuelko Ysis Parreto, nato Izraelko Alice Schlessinger, v polfinalu pa še eno izraelsko judoistko Yarden Gerbi. Že pred Žolnirjevo je v kategoriji do 66 kg Rok Drakšič zasedel peto mesto.

Na turnirju nastopata še Ana Velenšek (do 78 kg), ki se bo v prvem krogu pomerila z Američanko Kaylo Harrison, ter Lucija Polavder (nad 78), ki jo v prvem krogu čaka dvoboj z Rusinjo Jekaterino Šeremetovo.