Ljubljana, 09. 10. 2015 20.07 |

Hokejisti Telemacha Olimpije so v tekmi 9. kroga lige Ebel izgubili s celovško ekipo KAC z 1:4 (0:2, 1:0, 0:2). Zmaji tako ostajajo na predzadnjem mestu lige Ebel.

Morda bi se uvodna tretjina razpletla drugače, če bi v enem prvih napadov domačih na začetku tekme ob številčni prednosti Andrej Hebar namesto obeh vratnic zadel mrežo tekmecev. Tako pa so pobudo pozneje prevzeli gostje, domačim pa so sredi tretjine pokazali, kako je treba odigrati "power-play", saj so zadeli že po desetih sekundah. Prednost pa so nato še povečali, ko je bil Luke Walker zelo natančen in zadel tik pod prečko.

V drugem delu so bili domači za odtenek nevarnejši in igra bolj enakovredna kot v prvem, toda akcije Ljubljančanov so bile brez nevarnih zaključnih strelov. Ko je že kazalo, da bo rahla terenska premoč zeleno-belih ostala brez učinka, pa so se pri naslednji igri 5-4 navijači v Tivoliju le razveselili, ko je vratarja Pekko Tuokkolo z močnim strelom z modre črte premagal Stefan Chaput.

Aleš Mušič.
Aleš Mušič. FOTO: Damjan Žibert

Toda gostje in njihov "power play" so se spet izkazali že v 43. minuti, tokrat so Celovčani za gol potrebovali le osem sekund ljubljanske kazni. V naslednjih minutah so sicer spet domači prišli do enakovrednejše igre, toda podobno kot večji del druge tretjine brez pravega učinka. Tako kot je bila brez učinka zadnja domača prednost igralca več, gostje pa so ob izenačenih močeh postavili piko na i za končnih 4:1.

Telemach Olimpija - KAC Celovec 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)