Zmaga pričakovano v Kenijo

Radenci, 17. 05. 2014 12.37 |

Kenijec Elisha Sawe Kiprotich (2:19:16) in Madžarka Tünde Szabo (2:44:35) sta zmagovalca 34. maratona treh src v Radencih. Z drugim mestom je presenetil Anton Kosmač.

Kenijec je spet blestel na maratonu v Radencih.
Kenijec je spet blestel na maratonu v Radencih. FOTO: 24ur.com

Kenijec Elisha Sawe Kiprotich (2:19:16) je na 34. maratonu treh src v Radencih ubranil lansko zmago na 42 km, z drugim mestom pa je tokrat presenetil Anton Kosmač (Velenje), ki je z 2:22,19 osvojil tudi naslov slovenskega prvaka. Med maratonkami je na 42 km slavila Madžarka Tünde Szabo (2:44:35). Na 21 km sta bila v hladnem in deževnem vremenu najhitrejša Kenijec James Thomas Lokomwa (1:03:07), ki je dosegel tudi rekord proge, in njegova rojakinja Mary Wangari Wanjohi (1:14:00).

Izmed Slovencev sta polmaratonu najhitreje do cilja prišla brat in sestra, skupno tretjeuvrščena Mateja Kosovelj (1:20:25) in Mitja Kosovelj (1:07,52), ki je bil skupno četrti. Na 5,5 km je slavil Jan Brešan (17:339), na 10 km pa je bil najboljši Matej Jeza (33:44). Med tekačicami je na 5,5 km slavila Katja Vrdljuka (20:26), na 10 km pa Tina Čačilo (37:37).