Žemlja zapušča All England Club, Delpo premočan

London, 29. 06. 2013 18.27 |

Slovenski tenisač Grega Žemlja je moral v tretjem krogu Wimbledona priznati premoč Argentincu Juanu Martinu del Potru. Delpo je dvoboj zaključil poškodovan, a ga vseeno dobil s 3:0 v nizih.

Najboljši slovenski teniški igralec na računalniški lestvici ATP Grega Žemlja je s prebojem v tretji krog dosegel zgodovinsko slovensko uvrstitev na sveti travi, kljub vsemu pa Žirovničana to ni zadovoljilo. Odločno je napovedal, da se Argentinca Juana Martina del Potra ne boji in da je napočil trenutek, ko se mu lahko oddolži za poraz v finalu ATP turnirja na Dunaju.

Grega Žemlja
Grega Žemlja FOTO: Reuters

Slovenski tenisač je začel dobro, uspešno osvajal točke ob svojem začetnem udarcu, po izenačenju na 5 pa je izgubil servis in to je izkušeni tekmec izkoristil, uvodni niz pa nato zaključil s 7:5. V drugem sta bila tekmeca podobno izenačena kot uvodoma, razplet pa je bil še bolj tesen. Delpo je z 2:0 v nizih povedel, potem ko je v drugo zmagal s 7:6. Pred tretjim nizom je vse kazalo, da bo zadnji slovenski moški predstavnik v All England Clubu vendarle nekaj spremenil v igri, vzel niz tekmecu, a del Potro je bil premočan.

Po vodstvu s 3:0 se je v borbi za žogo nekoliko poškodoval, a tudi po težavah z levim kolenom je Argentinec suvereno dokončal delo in Žemlji 'zavezal kravato', dvoboj pa dobil s 3:0 v nizih.