Žemlja in Bedene v drugem krogu turnirja v Düsseldorfu

Düsseldorf, 21. 05. 2013 15.30 |

Najboljši slovenski teniški igralec Grega Žemlja se je prebil v drugi krog turnirja v nemškem Düsseldorfu. Žirovničan je v treh nizih premagal Belgijca Davida Goffina, sicer 59. igralca sveta. Enako uspešen je bil tudi Aljaž Bedene, kli je prav tako v treh nizih ugnal Rusa Nikolaja Davidenka.

Grega Žemlja
Grega Žemlja FOTO: Damjan Žibert
Prvi niz turnirja serije 250 z nagradnim skladom 410.200 evrov je po 55 minutah, po izgubljenem začetnem udarcu v 12. igri, Grega Žemlja izgubil s 5:7. Drugi niz je bil ekspresen. Žirovničan ga je dobil kar s 6:0. O zmagovalcu je odločal tretji set, ki ga je najboljši slovenski teniški igralec začel z izgubo servisa in zaostankom 0:2, a nato se je zbral in odlično nadaljeval ter tretji niz dobil s 6:2. Goffina smo lahko leta 2010 gledali na ATP Challengerju v Ljubljani, kjer je v finalu v treh nizih izgubil z Blažem Kavčičem. Belgijec je leto 2010 končal na 229. mestu lestvice ATP, dve leti kasneje pa je bil že 42. igralec sveta. Žemlja se bo v 2. krogu pomeril z boljšim iz dvoboja med osmim nosilcem Srbom Viktorjem Troickim in Američanom Michaelom Russellom.

Bedene ugnal Davidenka

Aljaž Bedene
Aljaž Bedene FOTO: Damjan Žibert

Aljaž Bedene, ki je sicer izgubil v zadnjem krogu kvalifikacij za nastop na turnirju ATP v Düsseldorfu, nato pa se na turnir prebil kot srečni poraženec, je odlično odigral dvoboj 1. kroga. Po slabih dveh urah igre je namreč Bedene s 3:6, 6:4 in 6:3 izločil osmega nosilca, izkušenega Rusa Nikolaja Davidenka. Triindvajsetletni Bedene, ki v karieri še nima nobene zmage na turnirjih ATP, je proti 31-letnemu ruskemu tekmecu, ki je v karieri zbral že 21 naslovov, izgubil prvi niz, nato pa druga dva gladko dobil. V 2. krogu bo lopar prekrižal s 27-letnim domačinom Tobiasom Kamkejem, 77. igralcem z lestvice ATP.