Žemlja uspešno čez prvo oviro

Melbourne, 12. 01. 2012 08.54 |

V Melbournu je slovenski tenisač Grega Žemlja uspešno preskočil prvi krog kvalifikacij na turnirju za grand slam za OP Avstralije, Petri Rampre pa to ni uspelo. V Sydneyju se je Katarina Srebotnik uvrstila v finale ženskih dvojic.

Slovenski teniški igralec Grega Žemlja je uspešno začel kvalifikacije za odprto prvenstvo Avstralije v Melbournu. V prvem krogu je z 2:6, 7:6 (5) in 8:6 premagal Nemca Denisa Gremelmayrja. V kvalifikacijah se je merila tudi Petra Rampre, ki je izgubila s 6:1, 3:6 in 4:6 proti Francozinji Caroline Garcia. Drugi krog kvalifikacij si je že zagotovil Aljaž Bedene, ki je v sredo s 6:2 in 6:2 premagal Čeha Jana Mertla. Na glavnem turnirju bosta od ponedeljka nastopala Polona Hercog in Blaž Kavčič.

Grega Žemlja
Grega Žemlja FOTO: Miro Majcen

Srebotnikova v finalu Sydneyja
Slovenska teniška igralka Katarina Srebotnik se je uvrstila v finale turnirja WTA v Sydneyju z nagradnim skladom 637.000 dolarjev. V polfinalu sta skupaj s Čehinjo Kveto Peschke s 6:7, 6:3 in 10:5 premagali ameriški par Raquel Kops-Jones in Abigail Spears. V boju za naslov med dvojicami bosta slovenski-češki navezi nasproti stali zmagovalki rusko-ameriškega obračuna med Marijo Kirilenko in Nadjo Petrovo ter Liezel Huber in Liso Rayomond.