Žemlja Gasquetu 'tlakoval' pot do zmage

Doha, 02. 01. 2013 20.39 |

Najboljši slovenski tenisač Grega Žemlja je izpadel v drugem krogu ATP turnirja v Dohi. Zanj je bil usoden drugi nosilec, 10. igralec na računalniški lestvici ATP, Richard Gasquet (7:6: 4:6, 6:7).

Slovenski tenisač Grega Žemlja je po napredovanju v drugem krogu ATP turnirja v Dohi naletel na drugega nosilca Richarda Gasqueta, ki je v prvem nizu nekoliko podcenjeval Žirovničana, kar je najboljši slovenski tenisač izkoristil. Po podaljšani igri je uvodni niz dobil s 7:6. Tudi nadaljevanje je bilo za edinega Slovenca na turnirju zelo dobro, a Francoz je bil dovolj zbran, da je odvzem servisa kronal z zmago v drugem nizu (6:4) in izid poravnal na 1:1.

Grega Žemlja
Grega Žemlja FOTO: Reuters

O potniku v tretji krog tekmovanja je tako odločal tretji niz, ki pa ga je veliko bolje začel slovenski predstavnik. Po vodstvu s 3:0 ni popuščal, igral je svojo igro, a v trenutku, ko se mu je ponudila priložnost, da niz dobi s 6:3 in tekmovalno leto začne sanjsko, mu je izkušenejši tekmec odvzel servis. To mu je dalo dodatnega elana in podobno kot v prvem nizu je o zmagovalcu odločala podaljšana igra. Bolj zbrano je z njo opravil Gasquet in se kot številka 10 svetovnega moškega tenisa veselil napredovanja v tretji krog.