Žbogar tretji v Franciji, Vinčec sedmi

Ljubljana, 27. 04. 2012 14.25 |

Slovenski jadralec Vasilij Žbogar je na tekmi svetovnega pokala razreda finn v francoskem Hyeresu tekmovanje končal na tretjem mestu. Gašper Vinčec je bil sedmi.

Vasilij Žbogar
Vasilij Žbogar FOTO: Dare Čekeliš

Izolčan Vasilij Žbogar je bil na tekmi za svetovni pokal v jadranju v francoskem Hyeresu v regati za medalje razreda finn tretji in je osvojil tudi skupno tretje mesto (34 točk). V Hyeresu si zagotovil tudi nastop na OI, kar pa ni uspelo Koprčanu Gašperju Vinčecu, ki je bil v zadnji regati deveti in je osvojil skupno sedmo mesto (62 točk). Po zmagi v regati za medalje se je na končno prvo mesto zavihtel Avstralec Brendan Casey (28,60 točk), drugo mesto pa je osvojil Španec Rafael Trujillo (29 točk).

Žbogar je imel pred zadnjo slovensko olimpijsko kvalifikacijsko regato, ki je bila v Hyeresu, 2949 točk, Vinčec pa je že zaostajal in jih je imel 2861. V finnu je doslej slovenske barve zastopal Vinčec, ki je bil leta 2004 v Atenah 20., v Pekingu pa leta 2008 sedmi. Žbogar je pred tem trikrat nastopal na OI v razredu laser ter bil tretji v Atenah in drugi v Pekingu, v Londonu pa se bo prvič pomeril za odličja v finnu.