Žbogar izgubil eno mesto

London, 02. 08. 2012 17.05 |

Jadralec Vasilij Žbogar je po štirih tekmovalnih dnevih in osmih regatah na olimpijskem regatnem polju v Weymouthu v razredu finn na skupnem šestem mestu. Po dnevu premora je bil v sedmem plovu deveti, v osmi regati pa je bil šesti. Po odbitku najslabše regate za tretjim mestom zaostaja za sedem točk.

Vasilij Žbogar
Vasilij Žbogar FOTO: Reuters

Vasilij Žbogar je bil pred današnjima regatama skupno peti in je imel le za štiri točke zaostanka za tretjeuvrščenim. Peti je bil tudi po sedmi regati, vendar tedaj z osmimi točkami zaostanka za odličji. Pred petkovima regatama je sicer mesto nižje, kot je bil pred tem, vendar pa še vedno povsem blizu najboljšim. V soboto je v razredu finn na programu prost dan, v nedeljo pa odločilna regata za medalje najboljše deseterice. V vodstvu je ostal Danec Jonas Hogh Christensen (18 točk), ki je bil v sedmem plovu osmi, v osmem pa četrti. Branilec naslova in domačin Ben Ainslie je skupno drugi (21 točk), vendar se je z zmago in tretjim mestom zelo približal Dancu ter zaostaja le še tri točke. Na tretje mesto je po tretjem mestu v sedmem plovu napredoval Hrvat Ivan Kljaković Gašpić (34), ki je zadržal to uvrstitev tudi po sedmem mestu v osmem plovu. Tri točke za njim je pred tem tretjeuvrščeni Francoz Jonathan Lobert (37), ki je bil v sedmi regati peti, v osmi pa deseti. Pred Žbogarja se je prebil tudi Španec Rafael Trujillo Villar, ki je bil danes dvakrat drugi in ima skupaj 39 točk. Sedmi je Finec Tapio Nirkko (48 točk), ki je sedem točk za Žbogarjem.