Žakljeva in Klemenčičeva v Windhamu najbolje letos

New York, 10. 08. 2014 20.52 |

Slovenski gorski kolesarki Tanja Žakelj in Blaža Klemenčič sta na predzadnji tekmi svetovnega pokala v olimpijskemu krosu v ameriškem Windhamu končali v peterici, Žakljeva na drugem, Klemenčičeva pa na petem mestu.

Za Slovenki je to najboljši rezultat v letošnji sezoni svetovnega pokala.  Zmagala je Kanadčanka Catharine Pendrel, Žakljeva si je drugo mesto prikolesarila v zadnjem krogu, na tretjem mestu pa je končala Danka Annika Langvad. Četrta je bila Švicarka Jolanda Neff, ki si je že zagotovila skupno zmago v svetovnem pokalu za sezono 2014. S tem je postala najmlajša zmagovalka pokala v članski konkurenci, saj je Neffova še vedno mlajša članica, nasledila pa je Žakljevo. Peta je bila Klemenčičeva.

Slovenki sta se znova vse od začetka vozili v ospredju in druga za drugo. V četrtem krogu se je med njiju vrinila Jolanda Neff, Žakljeva je bila takrat tretja, Švicarka pa se je od Klemenčičeve oddaljila. A se izkušena slovenska reprezentantka ni kar vdala, enkrat se ji je še uspelo priključiti, nato pa novega priključka ni več zmogla. Nekaj sto metrov pred njima pa se je odvijal boj za drugo mesto. Langvadova je padla, kar je izkoristila Žakljeva, ki je znana, da je v zaključkih dirk močna. Danko je najprej prehitela, na koncu pa si pred njo pridirkala tri sekunde prednosti. Neffova ima pred zadnjo dirko sezone v francoskem Meribelu, ta bo na sporedu med 21. in 23. avgustom, 1050 točk. Pendrelova je napredovala na drugo mesto, vendar ima pred tretjo Žakljevo le dve točki prednosti.