Koebenhavn, 30. 06. 2013 08.00 |

Najboljši slovenski spidvejist Matej Žagar je na sedmi dirki sezone svetovnega prvenstva v seriji Grand Prix v Koebenhavnu danes osvojil drugo mesto. Zmagal je Avstralec Darcy Ward, tretje mesto je pripadlo svetovnemu prvaku, njegovemu rojaku Chrisu Holderju.

Matej Žagar je v prvi vožnji rednega dela ostal brez uvrstitve po diskvalifikaciji, nato pa nanizal zmago, tretje ter dve drugi mesti. Z osmimi točkami je še ujel polfinale, v katerem se je pomeril z vodilnima v SP Rusom Emilom Sajfutdinovom in Britancem Taiem Wolffindnom ter poljskim veteranom Tomaszem Gollobom, a je z odlično predstavo ugnal vse tri in si privozil veliki finale.

V tem so bili njegovi tekmeci Avstralca Darcy Ward, branilec naslova Chris Holder ter Gollob; 12-kratni slovenski prvak pa je odlično začel, tudi že vodil, se nato z Wardom boril za zmago, nazadnje pa je moral tekmecu priznati premoč in dirko končal na drugem mestu, s katerim je tudi izenačil svoji doslej najboljši uvrstitvi v SP (letos v Bydgoszczu in v Pragi 2006).

Matej Žagar
Matej Žagar FOTO: Mediaspeed

V skupnem seštevku serije SGP je Žagar po sedmih dirkah z novimi 13 točkami skupno že pri 61 in na devetem mestu tik za osmerico, ki se bo v naslednji sezoni neposredno uvrstila v serijo SGP. Na vrhu je ostal Sajfutdinov s 97, Wolfinden jih ima 84.