Terenčan, 03. 08. 2013 23.26 |

Slovenski spidvejist Matej Žagaj dirko svetovnega prvenstva za Veliko nagrado Italije zaključuje na 4. mestu. Zmage v Terenčanu se je veselil Danec Niels Kristian Iversen.

Slovenski spridvejist Matej Žagar je še enkrat več v letošnji sezoni dokazal, da sodi med najboljše posameznike v svetovnem prvenstvu. Na dirki v sosednji Italiji je bil iz kroga v krog boljši, lomil konkurenco, s prebojem v veliki finale pa vsaj deloma izpolnil zastavljene cilje. A glede na vrhunske predstave si je tudi v finalu želel ogroziti konkurente, zalomilo pa se mu je že na samem startu.

Konkurenti so zadnje štiri kroge v Terenčanu izkoristili dober start, ga povsem zaprli in mirno pripeljali dirko h koncu. Zmagal je Danec Niels Kristian Iversen, drugo mesto je osvoji Tai Woffinden, tretji pa je bil Rus Emil Sajfudinov.