WTA: Polona Hercog močno padla

London, 21. 07. 2014 08.11 |

Američanka Serena Williams tudi na novi ženski teniški lestvici ostaja krepko v vodstvu. Med najboljšo deseterico ni nobenih sprememb; Williamsovi sledita Kitajka Li Na na drugem in Romunka Simona Halep na tretjem mestu.

Polona Hercog
Polona Hercog FOTO: Damjan Žibert

Najboljša slovenska igralka Polona Hercog, ki je minuli teden izgubila že v prvem krogu Bastada, je padla na 70. mesto. Slovenka je v minulem tednu izgubila zajeten kupček točk ter z 58. nazadovala na 70. mesto. Na turnirju v Bastadu, ki ga je osvojila leta 2011 in 2012, se je poslovila že v prvem krogu. Na Švedskem pa je zato uspešno nastopala Andreja Klepač, ki je zmagala v konkurenci dvojic. To je bila za Klepačevo, ki je v finalu v paru s Španko Mario Tereso Torro-Flor s 6:1, 6:1 ugnala britansko navezo Jocelyn Rae - Ann Smith, druga zmaga na turnirjih WTA v karieri.

Tadeja Majerič je na lestvici WTA pridobila dve mesti in je po novem 164., med dvestoterico pa je od Slovenk le še Nastja Kolar, ki je izgubila eno mesto in je 198.