Wheldonu prestižna dirka Indy 500

Indianapolis, 30. 05. 2011 08.55 |

Britanski dirkač Dan Wheldon si je v zadnjem krogu privozil zmago na prestižni avtomobilistični dirki 500 milj Indianapolisa.

Britanec Dan Wheldon je zmagovalec tradicionalne avtomobilistične preizkušnje 500 milj Indianapolisa. Na dirki, ki je sinoči praznovala stoletnico izvedbe, ni manjkalo napetih trenutkov, Wheldon pa se je v vodstvo prebil v zadnjem od 200 krogov, potem ko je do tedaj vodilni Američan JR Hildebrand trčil v zaščitni zid in končal na drugem mestu. "To je veličasten uspeh. Obožujem vse v zvezi z Indianapolisom - tradicijo, navijače, zgodovino ... Pritiskal sem do konca, saj sem vedel, da imajo nekateri težave z gorivom," je dejal Wheldon, ki je dosegel drugo zmago na tej dirki po letu 2005. Še pet krogov pred koncem je bil peti, nato pa je prehitel do tedaj vodilnega Bertranda Baguetta, krog pozneje pa še Scotta Dixona.

Dan Wheldon je ciljno črto prečkal pred nesrečnim JR Hildebrandom.
Dan Wheldon je ciljno črto prečkal pred nesrečnim JR Hildebrandom. FOTO: Reuters

Varčevanje z gorivom je bilo bržčas eden od posrednih razlogov za trčenje Hildebranda. Nazadnje je bil pri mehanikih v 164. krogu in je vedel, da ima le še malo goriva. "Razočaran sem. Z mano je vse v redu, toda kot dirkač se ne moreš sprijazniti z načinom, kako se je razpletla dirka," je dejal mladi Američan. Na tretjem mestu je končal Američan Graham Rahal. Wheldon je dosegel drugo zmago na tej dirki po letu 2005.