Weeningu deveta etapa Gira, Evans ostal v rožnatem

Rim, 18. 05. 2014 18.35 |

Nizozemec Pieter Weening (Orica) je zmagovalec 9. etape kolesarske dirke po Italiji. V ciljnem sprintu je premagal domačina Davideja Malacarneja (Europcar). Slovencev ni bilo v ospredju.

Deveto etapo kolesarke dirke po Italiji, 172 km dolgo preizkušnjo od Luga do Sestola, je dobil Nizozemec Pieter Weening (Orica), ki je v ciljnem sprintu premagal domačina Davideja Malacarneja (Europcar). Njegov rojak Domenico Pozzovivo (AG2R) je na tretjem mestu zaostal 42 sekund. Rožnato majico vodilnega je obdržal Avstralec Cadel Evans (BMC).

Cadel Evans
Cadel Evans FOTO: Reuters

Weening je v ciljem sprintu ugnal Malacarneja, potem ko je dvojica kolesarila skupaj zadnjih 15 kilometrov etape. To je bila za Nizozemca še druga etapna zmaga na letošnji italijanski pentlji, potem ko je bil najboljši že v vožnji na čas, skupno pa tretja v karieri na Giru.

Slovenski kolesarji niso bili v ospredju; še najboljši je bil Jan Polanc (Lampre) na 40. mestu, skupno pa je napredoval na 45. Borut Božič (Astana) je bil danes 135., Luka Mezgec (Giant-Shimano) pa je v cilj prikolesaril z istim časom kot Božič na 160. mestu.