Vodebova in Fabjanova v glavnem delu turnirja v Celovcu

Celovec, 17. 07. 2012 18.53 |

Slovenski odbojkarici na mivki Andreja Vodeb in Simona Fabjan sta se uspeli prebiti skozi kvalifikacije turnirja svetovne lige FIVB v Celovcu in bosta tako še drugič v tem mesecu zaigrali v glavnem delu turnirja.

Slovenski prvakinji Andreja Vodeb in Simona Fabjan še naprej dokazujeta, da sta v odlični formi, saj se jima je, potem ko sta se v švicarskem Gstaadu prvič uvrstili na glavni turnir serije FIVB in poleg tega odvzeli še skalp aktualnima evropskima prvakinjama, Nizozemkama Sanne Keizer in Marleen Van Iersel, tudi v Celovcu  prebili v družbo najboljših odbojkaric na mivki na svetu. Vodebova in Fabjanova sta v prvem krogu z 2:1 odpravili 15. nosilki predtekmovanja, Francozinji Deborah Giaoui in Melody Benhamou. Naši odbojkarici sta z 21:16 dobili prvi niz, nato z 19:21 izgubili drugega ter bili v dramatičnem tretjem nizu boljši s 17:15. V drugem krogu sta se Slovenki pomerili še z drugima nosilkama, Rusinjama Anno Vozakovo in Anastasio Vasino ter v prvem nizu zmagali z 21:16, v drugem pa sta bili boljši z 21:19 ter si tako priigrali še svoj drugi nastop v finalu turnirjev FIVB.

Na kvalifikacijah v Celovcu sta nastopili tudi Sara Sakovič in Tamara Borko, a sta iz nadaljnjega tekmovanja izpadli v prvem krogu, ko sta izgubili z Isabelle Forrer in Anouk Vergé-Dépré. Švicarki sta bili boljši z 2:0 (17, 11).