Vinokurov dobil cestno dirko

London, 28. 07. 2012 18.12 |

Kazahstanski kolesar Aleksander Vinokurov je dobil cestno dirko na olimpijskih igrah v Londonu. Najboljši slovenski predstavnik je bil Jani Brajkovič, ki je ciljno črto prečkal kot 20.

Cestna preizkušnja kolesarjev na olimpijskih igrah je postregla s presenečenjem. Dobil jo je kazahstanski veteran Aleksander Vinokurov, ki ni bil v krogu favoritov, a mu je v zadnjih kilometrih uspel napad. Njegovi akciji v zaključku 250 kilometrov dolge proge je odgovoril le Kolumbijec Rigoberto Uran, ki pa Kazahstanca v sprintu ni mogel ugnati.

Aleksander Vinokurov
Aleksander Vinokurov FOTO: Reuters

Tretje mesto je odločil sprint zasledovalne skupine, v kateri je bil najmočnejši Norvežan Alexander Kristoff. Najboljši Slovenec je bil Jani Brajkovič, ki je bil od začetka v ubežni skupini, na koncu pa je zasedel 20. mesto, v cilj je prišel v času tretjeuvrščenega.

Grega Bole in Borut Božič sta ciljno črto prečkala v glavnini, v kateri je bil tudi prvi favorit dirke Britanec Mark Cavendish.

-1
res nisem na ti z kolesarstvom,ampak take šanse za kolajno ne bo več....7km pred ciljem,brez direktorjev,radio zveze,v mešani skupini ...če bi imel jajca ali dost moči bi moral Jani skočt za njima,pol pa kar bi blo, bi blo....ne pa gledat okol sebe a bo kdo šel za njima al ne...samo moje mnenje
Strok
28. 07. 2012 22.19
+3
Ti bi 250 km prevozil v 3 dneh zato bodi raje tiho. Si se sploh kdaj udeležil kakšne kolesarske dirke, da bi dobil vsaj malo občudka kako je skočit za nekom, ko imaš že tako 200 utripa.
Tadej Rupar
28. 07. 2012 22.27
+2
strok...še enkrat preber,kar sem napisal....moto komentarja je,da se taka prilika zlepa ne bo ponovila....in če maš 200 utripa je vseen,če ga maš 203...
modelx
28. 07. 2012 23.05
+1
Tadej Jani ni imel šans skočiti. To pa zato, ker se je Vinokurov 8 krogov vozaril v glavni skupini, Jani pa je 8 krogov aktivno priganjal ubežno skupino. V zadnjem krogu je čakal, če jih bo glavnina ujela in bi pomagal ostalima Bjema. Poleg tega je večina kronometristov v ubežni skupini zadnjega kroga na koncu stopila na zavoro in es ni pognala za njima, še posebno ler
Tadej Rupar
29. 07. 2012 19.16
Martian
28. 07. 2012 21.28
+8
se ne da povedat kako mu privoščim..ni kej..legenda zaradi domišljavosti pa tut britancem privoščim poraz....to če si nekdo domišlja da bo zmagal,še ne pomeni da bo zmagal..
modelx
28. 07. 2012 22.06
+1
samo malce škoda, ker so tudi naše potegnili s seboj, pa še kup velikih reprezentanc.
Martian
28. 07. 2012 22.07
krema123
28. 07. 2012 21.09
+3
Zasluženo.Že na turu je nakazal da se hoče poslovit s etapno zmaga.A kdor čaka do čaka.In Vino je to dočakal na najpomembnejši dirki tega leta.Glede na Britance pa tako rečem Wiggins je dokazal da je raznovrsten kolesar.Je odličen kronometrist in hribolazec.Pomembno pa se je tudi znat podrediti ekipi, čeprav je ravnokar zmagal največjo dirko na svetu.A najbolj so si krivi sami.Čestitke kolumbijcu Uranu.Popolno presenečenje.Osvojil se sploh prvo medaljo na OI za Kolumbijo do sedaj.Upal sem da bi Brajkovič posegel v deseterico.Škoda