Peking, 08. 10. 2016 11.02 |

T.Š./J.K./STA
6

Nekdanji teniški igralec številka 1 na svetu Rafael Nadal ne najde poti nazaj na zmagovalna pota. Na teniškem turnirju v Pekingu ga je že v četrtfinalu po dveh nizih premagal Grigor Dimitrov, Španec je dobil le šest iger.

Španski teniški igralec je doživel še en poraz v zgodnji fazi turnirja, kar se mu kar pogosto dogaja v zadnjem obdobju. Rafael Nadal ne najde več zmagovalne formule, tokrat je na ATP turnirju serije 500 v Pekingu s 6:2 in 6:4 izgubil v četrtfinalu proti Bolgaru Grigorju Dimitrovu. Nadal je bil drugi nosilec, a bo polfinale gledal s tribune. Kot nekdanja številka 1 svetovnega tenisa je v letošnjem letu osvojil le dve turnirski zmagi, ki sta že precej oddaljeni. Obakrat je bil uspešen v mesecu aprilu, po tistem pa se ni več uvrstil v finale. Delno tudi zaradi poškodbe zapestja, bolezni in slabih iger ne najde prave forme. Nadala naslednji turnir čaka na mastersu v Šanghaju.

Britanec Andy Murray in Bolgar Dimitrov sta medtem že postala finalista  turnirja, čigar nagradni sklad znaša zajetnih 6,29 milijona dolarjev (5,61 milijona evrov). Prvopostavljeni Murray je v polfinalu izločil petega nosilca, Španca Davida Ferrerja, s 6:2 in 6:3, Dimitrov pa se je brez boja uvrstil v finale, potem ko je tretjepostavljeni Kanadčan Miloš Raonić predal dvoboj.