New Haven, 28. 08. 2016 10.31 |

Onstran Atlantika sta se končala teniškega turnirja ATP in WTA, generalki pred zadnjim turnirjem za grand slam v sezoni, odprtim prvenstvom Združenih držav Amerike. Poljakinja Agnieszka Radwanska je zmagala na turnirju Connecticut Open v New Havnu, Španec Pablo Carreno-Busta pa je osvojil turnir v Winston Salemu.

• Vrhunci ATP finala Winston-Salem
    02:25
    Vrhunci ATP finala Winston-Salem
  • Vrhunci WTA finala v New Havnu
    02:38
    Vrhunci WTA finala v New Havnu

Poljakinja Agnieszka Radwanska, prva nosilka in četrta igralka sveta, je prvič osvojila naslov zmagovalke v New Havnu. Na poti do zmage je Poljakinja premagala desetopostavljeno Ukrajinko Jelino Svitolino, ki se je branilki naslova dostojno upirala le v drugem nizu, ko je izsilila podaljšano igro, a Radwanska ni dopustila presenečenja in je slavila z izidom 6:1, 7:6 (2). Poljakinja je v polfinalu ugnala trikratno zmagovalko turnirja v New Havnu Čehinjo Petro Kvitovo, bronasto z olimpijskih iger v Riu. Odpravila jo je ekspresno s 6:1 in 6:1 ter tako še enkrat potrdila dobro formo pred bližnjim odprtim prvenstvom ZDA. Svitolina je v polfinalu prav tako v dveh nizih s 6:4 in 6:2 premagala Švedinjo Johanno Larsson. Radwanska je slavila še drugič letos, po januarskem zmagoslavju na turnirju Shenzhen open, oba letošnja turnirja je osvojila na trdi podlagi, skupno pa ima že 19 naslovov na turnirjih WTA. V New Havnu je nastopila s posebnim povabilom.

Agnieszka Radwanska
Agnieszka Radwanska FOTO: Reuters

V finalu turnirja ATP v Winston Salemu pa sta se pomerila Španca, lovorika pa je na koncu pripadla Pablu Carreno Busti. Petindvajsetletni Carreno Busta, 49. igralec sveta, je za prvi naslov na turnirjih ATP ugnal favoriziranega tekmeca prav tako z Iberskega polotoka Roberta Bautista Aguta 6:7 (8), 7:6 (1), 6:4, ki se je nadejal še tretjega naslova letos, potem ko je slavil v Aucklandu in Sofiji. Dvoboj je trajal dve uri in pol. Carreno Busta se je pridružil še petim tenisačem, ki so letos na turnirjih ATP vpisali premierni naslov. Preostala peterica so Avstralec Nick Kyrgios (Marseille), Argentinec Diego Schwartzman (Istanbul), Američan Steve Johnson (Nottingham), Španec Albert Ramos-Vinolas (Bastad) in Italijan Paolo Lorenzi (Kitzbühel).

Carreno Busta, najmlajši med enajstimi Španci v prvi svetovni stoterici, je bil letos pred osvojenim prvencem dvakrat v finalu na peščenih igriščih (Sao Paulo, Cascais), naslov pa je osvojil na trdi podlagi.

Izida:
- WTA, New Haven (695.000 USD), finale:
Agnieszka Radwanska (Pol/1) - Jelina Svitolina (Ukr/10) 6:1, 7:6 (2);

- ATP, Winston-Salem (720.000 USD), finale:
Pablo Carreno-Busta (Špa/16) - Roberto Bautista Agut (Špa/2) 6:7 (8), 7:6 (1), 6:4.