London, 29. 06. 2015 08.45 |

Nelson Piquet mlajši, sin slavnega trikratnega brazilskega svetovnega prvaka v formuli 1 Nelsona Piqueta, je zmagovalec skupnega seštevka premiernega svetovnega prvenstva v formuli E pod pokroviteljstvom Mednarodne avtomobilistične zveze.

Nelson Piquet mlajši, član kitajskega moštva Nextev, je krstni naslov svetovnega prvaka osvojil s seštevkom 144 točk, prvega izzivalca Švicarja Sebastiena Buemija, e.dams-Renault, je ugnal za pičlo točko, tretji je bil Brazilec Lucas di Grassi (133), član moštva Audi Sport ABT. Četrto mesto je pripadlo Belgijcu Jeromu d'Ambrosiu (113), peti je bil Britanec Sam Bird (103), šesti pa Francoz Nicolas Prost (88), še en sin slavnega očeta, štirikratnega svetovnega šampiona v formuli 1 Alaina Prosta. V seštevku konstruktorjev je slavilo moštvo e.dams-Renault (232 točk), druga je bila ekipa Dragon Racing (171), tretja pa Audi Sport ABT (165). Zadnjo dirko svetovnega prvenstva električnih formul, ki je bila na dirkališču londonskega Battersea Parka, je Piquet končal kot sedmi, kar pa je bilo še vedno dovolj za skupno zmagoslavje in premierni naslov svetovnega prvaka.

Piquet je na skupno enajstih dirkah dvakrat zmagal. Zadnja dirka premiernega prvenstva je pripadla domačinu Samu Birdu (Virgin Racing), čeprav je prvi skozi ciljno črto zapeljal Francoz Stephane Sarrazin, član moštva Venturi holivudskega zvezdnika Leonarda DiCapria, je zaradi kazenskega pribitka 49 sekund zaradi prevelike porabe energije dirko končal na 15. mestu.