Salt Lake City, 08. 08. 2015 08.44 |

Slovenski kolesar Jure Kocjan, član ekipe SmartStop, je bil 13. v peti etapi dirke po Utahu, ki je v dolžini 89 km potekala po mestu Salt Lake City. Za zmagovalcem, Kanadčanom Michaelom Woodsom (Optum), je zaostal devet sekund in izgubil skupno vodstvo. Z drugo zaporedno zmago je sedaj vodilni Woods.

Jure Kocjan je sedaj skupno tretji s petimi sekundami zaostanka za Woodsom, drugi je Američan Brent Bookwalter (BMC Racing), ki zaostaja štiri sekunde. Janez Brajkovič (United HealthCare), drugi slovenski tekmovalec, je bil 22. (+19 sekund) in je skupno 19. (+29 sekund).