Melbourne, 24. 10. 2015 13.29 |

V avstralskem Melbournu se je z zadnjo dirko končala sezona 2015 svetovnega prvenstva v spidveju. Dirko je dobil Hancock, Žagar je bil deveti, prvak pa je Britanec Woffinden. Dirko je zaznamoval tudi pretepaški vložek, v katerega sta bila vpletena Pedersen in Masters.

Avstralsko dirko so zaznamovale številke prekinitve in padci, tudi v finalu, ko so po hudem trčenju in grdem padcu s steze na nosilih odnesti domačina Jasona Doyla. Zadnjo preizkušnjo v sezoni je dobil Američan Greg Hancock, slovenski dirkač Matej Žagar je bil deveti, skupno pa je v SP šesti. Že pred zadnjo dirko si je naslov prvaka privozil Britanec Tai Woffinden, ki je bil šesti. Zadnjo dirko sezone sta po ponovljeni vožnji v finalu na stopničkah končala še Danec Niels-Kristian Iversen in Poljak Maciej Janowski.

Zelo živahno je bilo tudi na in ob stezi, ko sta se v bližnjem "pogovoru" srečala Danec Nicki Pedersen in Avstralec Sam Masters. Slednji je bil izjemno jezen in se nikakor ni uspel pomiriti in ko ni uspel priti več v Pedersenovo bližino, je v obraz udaril enega od pomočnikov in nato je nastala gneča.

Žagar je potreboval le točko za tudi praktično zagotovitev vsaj osmega mesta v seštevku, ki neposredno vodi v naslednjo sezono. To mu je uspelo že v prvi vožnji, pozneje pa je nanizal še zmago, drugo, tretje in četrto mesto. Sedem točk pa ni bilo dovolj za polfinale, ostal je na devetem mestu. Skupno je v sezoni 2015 za prvakom Woffindnom (163 točk) na drugem mestu končal Hancock (147), ki je danes zbral vse možnih 21 točk, tretji pa je bil Pedersen (131). Žagar je zbral 107 točk in je na koncu šesti.