Montreal, 09. 08. 2013 07.48 |

Ernests Gulbis je na teniškem mastersu ATP v Montrealu z nagradnim skladom 3,5 milijona dolarjev pripravil veliko presenečenje in v tretjem krogu gladko izločil zmagovalca Wimbledona, Škota Andyja Murrayja

Latvijec Ernests Gulbis je bil od drugega igralca sveta in drugega nosilca turnirja po manj kot 90 minutah igre boljši s 6:4 in 6:3. Gulbis je tako po petih porazih proti Andyju Murrayju v medsebojnih obračunih prvič prišel do zmage, obenem pa je končal niz 13 zaporednih zmag škotskega igralca. Murray bo pred odprtim prvenstvom ZDA naslednji teden zaigral še na turnirju v Cincinnatiju, ki bo obenem zanj zadnja priložnost pred turnirjem za veliki slam v New Yorku, kjer bo zaigral kot branilec naslova, da najde pravo formo.

Andy Murray
Andy Murray FOTO: Reuters

"Seveda sem razočaran, da nisem zmagal. Danes sem imel že boljši občutek za udarce kot včeraj, a ob koncu obeh nizov sem prelahko izgubil servis. Pred US Opnom imam še kar nekaj za postoriti, a prepričan sem, da bo prava forma prišla skozi igranje dvobojev," je bil kljub porazu samozavesten Murray.