Vettlu 'pole' pred VN Evrope

Valencia, 23. 06. 2012 15.03 |

Nemški dirkač Sebastian Vettel je zasedel prvo mesto v kvalifikacijah pred dirko formule 1 za VN Evrope v Valencii. Drugi je bil Lewis Hamilton, tretji pa Pastor Maldonado.

Svetovni prvak formule 1 Nemec Sebastian Vettel bo dirko svetovnega prvenstva v španski Valencii začel z najboljšega startnega mesta. Na kvalifikacijah si je prvo vrsto preizkušnje za VN Evrope privozil še Britanec Lewis Hamilton (Mclaren-Mercedes), tretji čas je dosegel Venezuelec Pastor Maldonado (Williams). Vettel si je privozil tretji zaporedni najboljši startni položaj in skupno že 33. v karieri, potem ko je z odličnim zadnjim krogom ugnal vodilnega v skupnem seštevku SP Hamiltona za 0,324 sekunde.

Ob Maldonadu bo iz druge vrste začel še Francoz Romain Grosjean (Lotus), peti čas je dosegel njegov moštveni sotekmovalec Finec Kimi Raikkönen, šesti pa je bil Nemec Nico Rosberg (Mercedes). Brez najboljše deseterice sta ostala prvi Ferrarijev voznik, domačin Fernando Alonso na 11. mestu in veteran Michael Schumacher, ki si je privozil še mesto slabše izhodišče.