Vettel slavil tudi v Indiji

New Delhi, 30. 10. 2011 12.04 |

Nemec Sebastian Vettel, prvak letošnje sezone formule 1, je zmagal tudi na dirki formule 1 za VN Indije. Drugo mesto je zasedel Button, tretje pa Alonso.

Sebastian Vettel
Sebastian Vettel FOTO: Reuters

Na prvi dirki formule 1 v Indiji gre pravzaprav vse po ustaljenem receptu letošnje sezone. Novi in stari prvak Sebastian Vettel je tudi tokrat ugnal vso konkurenco in dosegel novo zmago. Na stopničke za zmagovalce sta se uvrstila še Jenson Button in Fernando Alonso. Vettel je dosegel že 11. zmago na letošnjih 17 dirkah ter ima pred nadaljevanjem sezone (do konca sta še dve dirki) vse pogoje za izenačenje rekorda trinajstih zmag v eni sami sezoni rojaka Michaela Schumacherja. Na dirki sta trčila Lewis Hamilton in Felipe Massa, kar je že njuno šesto "srečanje" v letošnji sezoni, tokrat je bil krivec Brazilec, ki je dobil tudi kazen (vožnja skozi bokse). Na koncu je Hamilton zasedel sedmo mesto, Massa pa je odstopil v 34. krogu.

1. Sebastian Vettel (Nem/Red Bull) 1:30:35,002