Velenjčani v Mannheim z dvema goloma minusa

Ljubljana, 17. 03. 2012 21.32 |

Rokometaši velenjskega Gorenja so na prvi tekmi četrtfinala evropskega pokala EHF izgubili proti nemškemu Rhein-Neckarju Löwnu s 25:27.

Branko Tamše
Branko Tamše FOTO: Damjan Žibert

Velenjčani so pred domačimi navijači izpustili lepo priložnost, da bi se na povratno tekmo v Nemčijo peljali z lepšo popotnico. V izenačeni tekmi so imeli priložnost za boljši izkupiček, toda preveč zapravljenih priložnosti in slab učinek ob igralcu več na parketu so jih stali ugodnejšega izhodišča. Tudi zaostanek dveh golov pa proti sicer favorizirani, petouvrščeni ekipi nemškega prvenstva nikakor ni neulovljiv.

Tekma je bila izenačena praktično do same končnice. Vmes so si sicer eni ali drugi priigrali kakšen zadetek naskoka, toda nič otipljivega. Sredi drugega polčasa so imeli domači še prednost 22:20, tudi sedem minut pred koncem bili še za gol pred Nemci, toda zadnje tri minute so tehtnico nagnile na stran izkušenejših igralcev iz nemškega moštva, ki so si za enega od ciljev sezone postavili prav osvojitev tega tekmovanja.

Pri Velenjčanih sta tekmečevo mrežo največkrat zatresla Jure Dolenec in nekdanji igralec današnjega tekmeca Nikola Manojlović, ki sta bila uspešna po šestkrat, pri gostih, ki imajo v svojih vrstah številne nemške in druge reprezentante, skupaj pa kar deset tujcev, pa sta po pet golov zabila Uwe Gensheimer in Michael Müller.