V Zagrebu minimalno poraženi Celjani ostajajo brez možnosti za osmino finala lige prvakov

Zagreb, 27. 02. 2016 21.43 |

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 13. krogu skupine A lige prvakov izgubili proti Zagrebu s 23:24 (8:9). Celjane tako nimajo več možnosti za preboj v osmino finala.

Žvižej je bil natančen trikrat.
Žvižej je bil natančen trikrat. FOTO: Miro Majcen
Prvi polčas je bil v znamenju napak, predvsem pa odličnih obramb Ivana Gajića na celjski in Filipa Ivića na zagrebški strani. Domači so imeli uvodni napad več kot dve minuti, a ga zapravili, Povilas Babarskas pa je na drugi strani hitro izkoristil celjsko priložnost. Nato je dve obrambi zbral Gajić, česar njegovi soigralci na drugi strani sprva niso izkoristili, Žiga Mlakar pa je le zadel za 2:0. Naslednji trije goli so bili zagrebški, kar je pomenilo vodstvo Hrvatov v 11. minuti. Pivovarje je v igri do 4:4 držal Mlakar, za 5:4 pa je zadel Blaž Janc. Celjani so vodstvo s 7:6 predali, v zadnji minuti je bilo 8:8, Mlakar pa je s petim golom v prvem polčasu v zadnjih sekundah zadel za rezultat prvega polčasa 9:8.

Začetek drugega polčasa je bil za celjsko ekipo obetaven. Prednost je povečala na dva gola, toda ta dolgo ni trajala. V 35. minuti je bilo 12:12, Celjani so še enkrat povedli, nato pa so pobudo začeli prevzemati domačini. Zadnjič so izbranci Branka Tamšeta vodili pri rezultatu 16:15, nato pa se jim je ustavilo, kar so Vujovićevi igralci izkoristili. V 47. minuti so ob igralcu več povedli z 19:17, Blaž Janc je z golom priključil, a le za kratek čas. V 53. minuti so Zagrebčani vodili z lepimi štirimi goli prednosti (23:19). Celjani so hitro prepolovili zaostanek, a Stipe Mandalinić je z desetim golom zadel za 24:21.

Janc je bil drugi najboljši strelec Celjanov (6).
Janc je bil drugi najboljši strelec Celjanov (6). FOTO: RK Celje Pivovarna Laško

Arthur Patrianova je imel v 59. minuti priložnost, da zniža na 23:24, a Brazilec ni bil uspešen, nekaj trenutkov kasneje je protinapad Blažu Jancu ubranil Ivan Stevanović, vendar je Vid Poteko dobro našel Babarskasa, ki je le zadel. Na drugi strani je priložnost Zagrebčanov za 25:23 obranil Gajić, Mlakar je na drugi strani zadel Stevanovića, zadnji napad na tekmi za izenačenje pa je zapravil Luka Žvižej oziroma mu je strel ubranil Stevanović.

Pri Celjanih, te so tokrat na Hrvaškem podpirali navijači, ki so v Zagreb prišli z vlakom - tega je prvič v zgodovini organiziral celjski klub ob 70-letnici -, je bil najboljši strelec Žiga Mlakar s sedmimi goli, enega manj je dal Blaž Janc. Na drugi strani je izjemno tekmo odigral Stipe Mandalinić, ki je dosegel deset golov iz desetih poizkusov.