V Washingtonu uspešna tako Hercogova kot Rola

Washington, 05. 08. 2015 07.46 |

Najboljša slovenska teniška igralca ta teden nastopata na turnirju v Washingtonu. Mariborčanka Polona Hercog je v uvodnem krogu premagala Izraelko Julio Glushko, po daljšem času pa je bil uspešen tudi Ptujčan Blaž Rola, ki je ugnal Američana Denisa Kudlo.

V Washingtonu sta se v prvem krogu zmage veselila tako Hercogova kot Rola.
V Washingtonu sta se v prvem krogu zmage veselila tako Hercogova kot Rola. FOTO: Reuters

Polona Hercog je do enajste zmage v zadnjih šestnajstih dvobojih oziroma zadnjih dveh mesecih prišla nekoliko nenavadno. Po zmagi v prvem nizu s 6:2 je v drugem proti točno sto mest nižjeuvrščeni igralki Juliji Glushko zaostajala že z 0:5. Nato pa je dobila naslednjih sedem iger v nizu in se uvrstila v drugi krog, kjer jo čaka Romunka Irina Camelia Begu, 29. igralka na svetu.

Blaž Rola - fantje se merijo za nagradni sklad v višini 1,5 milijona dolarjev, dekleta za 250.000 USD - je v Washingtonu prekinil niz porazov v zadnjem mesecu. Potem ko je v zadnjih treh mesecih nazadoval po lestvici ATP za trideset mest (124.), na zadnjih štirih turnirjih pa izpadel že v uvodnem nastopu, je tokrat po hudem boju in dveh urah in 22 minutah igre premagal 79. igralca sveta Denisa Kudlo z 2:6, 6:4 in 7:6. V naslednje krogu ga čaka Argentinec Leonardo Mayer (35.).