V Miamiju zmaga Žemlje, slovo Kavčiča

Miami, 20. 03. 2013 20.12 |

T.Š./STA
1

Blaž Kavčič, prvi od treh slovenskih predstavnikov, je moral v uvodnem nastopu na teniškem turnirju v Miamiju priznati premoč Nemcu Tobiasu Kamkeju, ki je slavil v dveh nizih. Uspešnejši je bil Grega Žemlja, ki se je prebil v 2. krog.

Teniški turnir serije masters 1000 v Miamiju z nagradnim skladom 4,3 milijona dolarjev se za Slovenijo ni začel najbolje. Blaž Kavčič je moral v uvodnem nastopu priznati premoč Nemcu Tobiasu Kamkeju, ki je zmagal s 7:6 in 6:3. Ljubljančan, 82. na lestvici ATP, je proti sedem mest nižjeuvrščenemu tekmecu izgubil prvi niz s 7:5 v podaljšani igri. V drugem pa sta bila vrstnika izenačena do 2:2, nato pa je 26-letni Kamke dobil igro na servis Kavčiča in dvoboj je bil končan po uri in 41 minutah igre.

Poleg Kavčiča na turnirju nastopata tudi Grega Žemlja in Aljaž Bedene. Kavčič se je pomeril s španskim tekmecem in Kranjčan je imel tudi malce sreče, saj je Roberto Bautista Agut dobil prvi niz s 6:3, nato pa je predal dvoboj in Žemlja se je le po 40 minutah uvrstil v 2. krog mastersa v Miamiju. Bedene se bo v četrtek v uvodnem nastopu pomeril z Nemcem Benjaminom Beckerjem.