Uroš Nastran športnik leta AMZS

Ljubljana, 17. 11. 2011 21.05 |

Športnik leta Avto moto zveze Slovenije je postal tekmovalec v supermotu Uroš Nastran, ki je bil šesti v skupni razvrstitvi svetovnega prvenstva.

Avto moto zveza Slovenije (AMZS) je na tradicionalni prireditvi v Ljubljani podelila priznanja najboljšim v športih na dveh kolesih z motornim pogonom ter v kartingu, športnik leta 2011 pa je postal tekmovalec v supermotu Uroš Nastran, ki je bil šesti v skupni razvrstitvi svetovnega prvenstva. Nastran je tako nasledil motokrosista Matevža Irta, ki je bil najboljši po izboru AMZS lani. Na prireditvi v Festivalni dvorani pa je AMZS podelila še številna druga priznanja, predvsem za dosežke na mednarodnih tekmovanjih, pa tudi najboljšim domačim prirediteljem tekem, vsem prvakom v številnih panogah in razredih ter tistim, ki so se izkazali z večkratnim osvajanjem lovorik.

Supermoto
Supermoto FOTO: Reuters

Nastran je priznanje dobil za osvojeno šesto mesto v skupni razvrstitvi svetovnega prvenstva razreda S1 za sezono 2011. "Lani sem osvojil naslov evropskega prvaka in dobil sedež v SP. V začetku sezone sem dosegal rezultate med desetim in 15. mestom, kar je bilo zelo dobro, pozneje pa sem stopnjeval formo in dosegal rezultate od tretjega do petega mesta in skupno končal na šestem mestu," je pot v sezoni, ki ga je pripeljala do priznanja, opisal Nastran. Njegovi cilji v prihodnosti pa so še višji, po podpisu pogodbe s tovarniško ekipo Suzuki si želi poseči po naslovu svetovnega prvaka. Vseeno pa priznanja, dobil ga je iz rok Ippolita, ni povsem pričakoval: "Vedel sem, da je bilo še nekaj dovolj dobrih tekmovalcev. A glede na to, da sem bil lani evropski prvak in letos šesti v svetovnem prvenstvu, sem le malo pričakoval priznanje, a sem bil v dvomih do zadnje sekunde."

Nastran je že pred tem dobil še posebno priznanje za mednarodne uvrstitve.