Urbanija povsem nemočen, Žemlja iz rok izpustil vodstvo z 2:0 v nizih, JAR blizu napredovanja

Pretoria, 07. 04. 2017 17.09 |

Po prvem dnevu dvoboja Davisovega pokala med Južnoafriško republiko in Slovenijo v drugem krogu druge evroafriške skupine je rezultat 2:0. Po gladkem porazu Mike Urbanije je Grega Žemlja po 4 urah in 18 minutah ter petih nizih izgubil proti Nicolaasu Scholtzu s 6:3, 7:6 (1), 6:7 (6), 6:7 (4) in 6:7 (7).

Slovenci so v petek izgubili oba boja v JAR.
Slovenci so v petek izgubili oba boja v JAR. FOTO: Facebook

Slovenija v Južnoafriški republiki nastopa močno oslabljena, saj v ekipi manjkata dva od treh najboljših igralcev - Blaž Kavčič in Blaž Rola. Mike Urbanija, 855. igralec s svetovne računalniške lestvice, je v uri in 13 minutah izgubil proti prvorangiranemu domačemu igralcu Lloydu Harrisu (262.) z 1:6, 1:6 in 2:6, Grega Žemlja (145.) pa je po ogorčenem boju in štirih urah ter 18 minutah izgubil proti Nicolaasa Scholtzu (448.). Žemlja je vodil že z 2:0 v nizih, tudi v podaljšani igri odločilnega petega niza je že vodil s 4:0, a nato izgubil s 7:9.

V soboto je na sporedu igra parov, v kateri so gostitelji v prednosti, saj imajo v ekipi enajstega igralca med dvojicami, Ravena Klaasena, v nedeljo pa sta na sporedu še dva dvoboja posameznikov. V primeru zmage bi Slovenija napredovala v tretji krog oziroma na zadnjo stopničko do prve evroafriške skupine, ob porazu pa bi varovanci kapetana Blaža Trupeja končali reprezentančno sezono.

Centurion: JAR - Slovenija 2:0