Ulissiju osma etapa, Evans po novem v rožnatem

Rim, 17. 05. 2014 18.04 |

Italijanski kolesar Diego Ulissi (Lampre) je zmagovalec osme etape dirke Po Italiji. Na preizkušnji od Foligna do Montecopiola je v ciljnem sprintu ugnal Hrvata Roberta Kišlerovskega (Trek).

Diego Ulissi
Diego Ulissi FOTO: Reuters

Italijan Diego Ulissi (Lampre) je zmagovalec osme etape kolesarske dirke po Italiji, 179 km dolge preizkušnje od Foligna do Montecopiola, potem ko je v ciljnem sprintu ugnal Hrvata Roberta Kišlerovskega (Trek). Avstralec Cadel Evans (BMC) je slekel rožnato majico rojaku Michaelu Matthewsu (Orica) in prevzel skupno vodstvo na Giru. Ulissi je osvojil še drugo etapno zmago na letošnjem Giru, potem ko je bil najboljši že v sredo v peti etapi.

Slovenskih kolesarjev ni bilo med najboljšo deseterico. Jan Polanc (Lampre) je bil 47., skupno je napredoval na 50. mesto, Luka Mezgec (Giant Shimano) in Borut Božič (Astana) pa sta z istim zaostankom 34:19 minute prikolesarila v cilj na 156. oziroma 158. mestu.