Drugi športi

Tudi švicarsko vrhovno sodišče proti Valverdeju

Ljubljana, 10. 01. 2011 15.05 1 min branja 1

alejando valverde

Španski kolesar Alejandro Valverde se bo moral sprijazniti, da je zaradi uporabe nedovoljenih poživil izključen z vseh tekmovanj do leta 2012.

alejando valverde
alejando valverde
FOTO: Reuters

Danes je namreč tudi švicarsko vrhovno sodišče pritrdilo odločitvi Športnega razsodišča v Lozani, ki je lani maja razsodilo v prid Mednarodne kolesarske zveze in svetovne antidopinške organizacije.

Uci in Wada sta po ugotovitvah italijanskih organov za pregon uporabe nedovoljenih substanc zahtevali prepoved tekmovanja za 30-letnega kolesarja po vsem svetu. Italijani so namreč v odmevni operaciji Puerto razkrili povezavo med Valverdejem in kliniko v Madridu, ki je bila vpletena v doping v športu. Valverdeju so namreč Italijani leta 2008 vzeli vzorec krvi in prek tega dokazali, da je bila kri kolesarja tudi med odkritimi v Madridu.

Čeprav je športno razsodišče (Cas) v Lozani najvišji pravni organ v športu, pa švicarska zakonodaja omogoča vrhovnemu sodišču razveljavitev njegovih odločitev. Valverdeju zdaj preostane le še ena možnost, pritožba na evropsko sodišče za človekove pravice.

Valverde je bil v času, ko mu je Cas naložil dvoletno kazen, vodilni kolesar na svetovni lestvici. Zaradi kazni bo Španec ostal brez lovorik iz leta 2010, zmage na dirki po Romandiji ter drugega mesta na dirki Pariz–Nica.

  • 20
  • 19
  • 18
  • 17
  • 16
  • 15
  • 14
  • 13
  • 12
  • 11
  • 10
  • 9
  • 8
  • 7
  • 6
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
KOMENTARJI1

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

User420893
10. 01. 2011 19.03
lahk z Valjavcem skupi kolesarita ob nedeljah in si tako polepšata vikende :)
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1669