Tudi odbojkarji so si zagotovili nastop na EP

Porto, 31. 05. 2015 18.30 |

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca si je, podobno kot ženska izbrana vrsta pred nekaj dnevi, v dodatnih kvalifikacijah izborila nastop na evropskem prvenstvu. Slovenci so tekmo na Portugalskem izgubili s 3:2, a so osvojili dva niza, ki so ju potrebovali za dosego cilja.

V povratni tekmi dodatnih kvalifikacij je v Sra Da Hori, predmestju Porta, slovenska reprezentanca sicer z 2:3 (20, -22, -19, 23, -12) izgubila proti Portugalski, a je bilo to dovolj za prvenstvo, saj je prvo tekmo dobila s 3:0. Slovenskim odbojkarjem je preboj na EP uspel šestič, sicer pa že petič v nizu. Po prvem nizu je kazalo, da tudi v povratni tekmi ne bo imela nikakršnih težav, a je nato dovolila, da se je domača reprezentanca razigrala. Na srečo pa izbrance Andree Giannija ni zajela panika, predvsem to velja za Mitjo Gasparinija, ki je s servisi spet paral živce tekmecem in bil najzaslužnejši, da so se Slovenci osvojili četrti niz in se na koncu veselili, pa čeprav so izgubili "tie break"

Evropsko prvenstvo bo oktobra v Bolgariji in Italiji, Slovenija bo igrala v skupini C v Varni skupaj s svetovno prvakinjo Poljsko, Belorusijo in Belgijo. Prvo tekmo bo odigrala 9. oktobra proti Belorusiji, ki bo še prej njen tekmec tudi v poletni evropski ligi. To bo Slovenija začela 1. julija z gostovanjem v Turčiji.

Slovenski odbojkarji bodo igrali na letošnjem SP.