Trstenjakova po stopinjah Urške Žolnir

Tokio, 06. 12. 2014 11.52 |

Slovenska judoistka Tina Trstenjak je na veliki nagradi Tokia zmagala v kategoriji do 63 kilogramov. Članica celjskega kluba z'dežele Sankaku je v velikem finalu premagala naturalizirano Italijanko Edwige Gwend.

Trener celjskega judo kluba z'dežele Sankaku Marjan Fabjan je pogosto ponavljal, da gre Tina Trstenjak v kategoriji do 63 kilogramov po stopinjah Urške Žolnir, ki še ni naznanila uradnega slovesa s tatamijev. Nepopustljiva borka pa iz turnirja v turnir dokazuje, da se trener v napovedih ne moti. Sedaj je zmagala še na veliki nagradi Tokia in v močni konkurenci, v velikem finalu premagala naturalizirano Italijanko Edwige Gwend.

Tina Trstenjak
Tina Trstenjak FOTO: Damjan Žibert

Z zmago si je priborila še 5000 ameriških dolarjev, ki ji bodo ob dejstvu, da še nima službe v katerem izmed pristojnih ministrstev, ki velikodušno zaposljujejo športnike, prišli zelo prav. Rok Drakšič je med borci do 73 kilogramov osvojil sedmo mesto.

Pet jih je ostalo brez uvrstitve
Adrian Gomboc (do 66 kg), Nina Milošević (do 63 kg), Petra Nareks (do 52 kg), Anka Pogačnik (do 70 kg) in Kristina Vršič (do 48 kg) so na tekmovanju ostali brez uvrstitve. Na turnirju nastopa 419 borcev iz 65 držav, skupni nagradni sklad turnirja pa znaša kar 154 tisoč ameriških dolarjev.